Jeszcze całkiem niedawno na „listach przebojów” stylistek paznokci królowały długie i ostro zakończone paznokcie, które kolorystycznie były dopasowane do pór roku z podziałem na sezon wiosenno – letni oraz jesienno zimowy.

W nadchodzącym sezonie koniec z nudą.

Zgodnie z moda prezentowaną na wybiegach mody, w kolekcjach haute couture (luksusowej mody szytej na miarę), widoczna jest feeria pastelowych barw, zarówno w strojach jak również w manicur’ach.

We wszystkim jednak należy zachować umiar i łączmy kolory rozważnie, i tak gdy tylko mamy ochotę na pastelowy strój, wtedy paznokcie powinny mieć kolory neutralne, beżowe lub szare. Kiedy jednak jesteśmy miłośniczkami ciemnych stonowanych barw, to właśnie wtedy paznokcie powinny nadawać kolor życiu.

W sezonie jesień-zima ważna jest również długość paznokci. Długie „szpony” w kształcie migdała są passé, teraz modne stają się krótkie lekko zaokrąglone paznokcie.

Pamiętajmy o umiejętnym i eleganckim łączeniu zdobień. W chwili, gdy nasze ubrania są bardziej błyszczące i strojne warto zwrócić uwagę, aby manicure i makijaż był neutralny i stonowany, mamy wtedy pewność doskonałego efektu całości.


 

Paznokcie 1 Paznokcie 2 Paznokcie 3