Została wybrana rodzina, dla której robimy paczkę. Poniżej opis rodziny oraz jej potrzeby. Mile widziana każda pomoc. Dary dla rodziny można składać w pokoju nauczycielskim lub sali 103 i 211 do 10 grudnia.

W imieniu rodziny dziękuję Beata Ćwiklińska.

1. Opis rodziny

Pani Ewa (39 l.) wychowuje dwie córki: 8-letnią Weronikę i 5-letnią Magdalenę. Pani Ewa miała kiedyś szczęśliwe życie i upragnioną pełną rodzinę tj. męża i gromadkę dzieci. Od ok. 3 lat rodzina przeżywała kryzys, jednak pół roku temu rozpoczęły się poważne problemy. Mąż pani Ewy okazał się być człowiekiem nieodpowiedzialnym, nie dbającym o rodzinę, mającym problemy z prawem. Przez pewien czas pani Ewa zmagała się z depresją, jednak dzięki pomocy rodziny udało się jej ją pokonać. Szukając spokoju i lepszego życia pani Ewa wyprowadziła się od męża i zamieszkała u swojego brata. Tęskni jednak za swoimi synami, którzy pozostali z jej mężem. Pani Ewa ma do dyspozycji 1 pokój, kuchnię i łazienkę. Na miarę własnych możliwości stara się remontować strych, by w przyszłości jej synowie mogli zamieszkać razem z nią i siostrami w nowo urządzonych pokojach. Pani Ewa z wykształcenia jest pedagogiem, jednak teraz odnalazła swoją nową pasję -fryzjerstwo. Zapisała się na kurs fryzjerski i wiąże z tym zawodem swoją przyszłość. Pani Ewa pragnie zacząć wszystko od nowa, co jednak nie jest łatwe biorąc pod uwagę przeciwności, które ją spotykają. Rodzina utrzymuje się ze stypendium z Urzędu Pracy, który otrzymuje pani Ewa oraz okresowych zasiłków socjalnych. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, miesięczny dochód na jednego członka rodziny wynosi ok. 163 zł. Pani Ewa jest kobietą niezwykle ciepłą, radosną i zaradną. Pragnie rozwijać swoją nową pasję - fryzjerstwo. Ma dwie wspaniałe córki, które dodają jej wiele sił i radości. Dziewczynki są pełne energii i entuzjazmu, potrafią wywołać uśmiech na twarzy mamy nawet w trudnych chwilach. Rodzina ma wsparcie w swoich najbliższych i przyjaciołach, którzy pomagają im w codziennym życiu. Największym marzeniem pani Ewy jest to by mieć pełną, kochającą się rodzinę. Wśród najważniejszych potrzeb pani Ewa wymienia pralkę, gdyż obecna jest już w bardzo złym stanie. Rodzina potrzebuje także odzieży oraz żywności, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania.

3. Potrzeby rodziny

- Żywność trwała,
- Środki czystości
- Odzież:

Magdalena lat 5
Rodzaj odzieży: getry różowe Rozmiar: 116 cm, rękawiczki( różowe), buty baletki różowe, buty sportowe rozm. 27.

Weronika lat 8
Getry, kurtka zimowa Rozmiar: 146 cm, buty sportowe rozm. 37.

Mama Ewa
kurtka przeciwdeszczowa w góry, Rozmiar: L-172 cm, kolor grafit, zieleń, brąz, buty trekkingowe rozm. 41

Pomoce szkolne
Jakich pomocy szkolnych potrzebuje rodzina?
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

- Wyposażenie mieszkania
Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina: Koc.

- Inne potrzeby
odkurzacz, deska do prasowania.

- Specjalne upominki: Ewa- nożyczki degażówki fryzjerskie, Weronika i Magda- mówiące lalki Furby Boom, różowo-czarna; (mogą być używane).