W dniu 15.11.2013 na terenie naszej szkoły mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli firmy „Habys” z Jasła.

Firma „Habys” jest producentem sprzętu rehabilitacyjnego i wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych, lekarskich i kosmetycznych.

Warto wiedzieć, że firma ta jako pierwsza w kraju podjęła się produkcji stołów do masażu i do dziś jest liderem na naszym rynku.

Przedstawiciele firmy „Habys” zaprezentowali naszym uczniom sprzęt do wyposażenia gabinetu masażu i kosmetycznego. Były to głównie stoły do masażu – zarówno te stacjonarne jak i przenośne, różnego rodzaju wałki, kliny i podkładki. Także środki poślizgowe do masażu oraz kamienie do masażu i inne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje i prezentacje multimedialne nt. sprzętu i wyposażenia gabinetu.

Niewątpliwą atrakcją dnia było losowanie nagród,  wśród uczestników pokazu. Były to cenne nagrody od bonów zniżkowych do zakupu sprzętu a kończąc na głównej nagrodzie – kamieni do masażu (duży i cenny komplet). Z tej nagrody mogła się cieszyć Pani K. Monika, uczennica drugiego roku - kierunku Technik Usług Kosmetycznych. Wszyscy uczniowie, odwiedzający wystawę sprzętu otrzymali firmowe katalogi firmy „Habys”.

Ideą spotkania była chęć zapoznania uczniów naszej szkoły z nowościami na rynku sprzętu medycznego i co najważniejsze danie możliwość zobaczenia „na żywo” tego co tak łatwo można zakupić przez Internet a co w naturze może okazać się całkowitym bublem.