Nie ma końca. Nie ma początku. Jest tylko niezaspokojona pasja życia.”

Przyszedł oczekiwany przez wszystkich czas – już za chwilę rozpoczną się wakacje. Zanim jednak oddamy się zasłużonemu i błogiemu odpoczynkowi podsumujmy mijający rok szkolny. Na gali zakończenia roku szkolnego Pani Dyrektor przedstawiła kształcenie w zawodzie ratownika medycznego, który był jednym z wiodących kierunków w naszej szkole od ponad 20 lat. Rodzicami sukcesu byli oddani nauczyciele, pracownicy jednostek opieki zdrowotnej, w tym oddziałów szpitalnych, pogotowia ratunkowego, których najserdeczniej witaliśmy na uroczystości. W tym mijającym roku szkolnym wysyłamy w medyczny świat ostatni rocznik ratowników medycznych. Łezka zakręciła się w oku na wspomnienie minionych lat.

   

Innym ważnym wydarzeniem mijającego roku szkolnego była realizacja projektu systemowego  „Ad vitam dignam – budowanie pozytywnych relacji zawodowych z klientami w okresie późnej dorosłości.” w programie "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo", w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Próby podsumowania projektu podjęli się jego uczestnicy: 8 uczniów kierunku technik masażysta oraz 8 uczennic kierunku technik usług kosmetycznych. Przedstawili prezentację, w której opisali doświadczenie pracy zagranicznej. Szczególną uwagę zwrócili na aspekt godności życia seniorów, dla których pracowali prawdziwi pasjonaci z sercem na dłoni. Otwarcie i życzliwość wszystkich pracowników Domu Opieki zachwyciła uczestników, na twarzy których nie znikał uśmiech podczas prezentacji. Uczestnicy projektu przez 1 miesiąc realizowali w dwóch turach praktyki zawodowe w Domu Opieki Red Oaks w Henfield/Wielka Brytania.

   

Miniony rok nie szczędził i radości i trosk. W tym jednak tkwi istota pamięci, że jest komfortem wyboru wspomnień...