Dnia 11 Maja 2017r. w naszym Centrum odbył się III Ogólnopolski Turniej Kosmetyczny
pt: „Uroda w Mieście Muzyki i Ogrodów”.
W turnieju wzięły udział uczennice kierunku Technik Usług Kosmetycznych z sześciu szkół medycznych z różnych miast – Racibórz, Bytom, Gliwice, Sosnowiec, Olsztyn i oczywiście Katowice.
Konkurs podzielony był na część teoretyczną i praktyczną. Uczestniczki pisały test wiedzy z zakresu Kosmetologii, Fizykoterapii, Dermatologii i Anatomii oraz projekt zabiegu pielęgnacyjnego dla cery wrażliwej.
W części praktycznej na wylosowanych modelkach wykonywano zabieg farbowania brwi i rzęs oraz regulację brwi według procedur zabiegowych.
Najciekawszym elementem turnieju był makijaż ślubny wykonywany na wylosowanych modelkach ubranych w piękne ślubne suknie. Piękna i wdzięku modelkom dodawały wianki z żywych kwiatów, które zostały wpięte w fryzury zrobione przez fryzjerki z firmy Cyrulik Śląski.
Wianki wykonane były w czasie turnieju przez firmę La Flor. Uczestniczki konkursu oprócz stresujących zmagań turniejowych miały chwilę relaksu i zabawy przy wykonywaniu bukietów ślubnych z żywych kwiatów pod okiem Pani Anny Bednarskiej ze Szkoły dla Dorosłych Proedukacja.
Finał konkursu odbył się w późnych godzinach popołudniowych w Sali gigantycznej przeobrażonej w ogród przez firmę „Ogród Śląski Antonii Żurek”, gdzie modelki prezentowały makijaże, przechadzając się po ślubnym kobiercu przy śpiewie Pani Agnieszki Zawierucha – chórzystki Filharmonii Śląskiej w takt muzyki fortepianowej Pani Barbary Griner.
Po obliczeniu przez komisję punktów, pierwsze miejsce w Turnieju przypadło szkole z Olsztyna, drugie miejsce naszej szkole z Katowic, a trzecie szkole z Raciborza.
Pary uczestniczek turnieju zostały obdarowane nagrodami ufundowanymi przez firmę BIELENDA, ZIAJA, MARY KAY i PAESE.